Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 4th
Snow
Mosher 4th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 5th
Fleger
Donaldson 3rd
Whitbread
Yarmuch 4th
Whittmire
Thomas 4th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 8th
Wright
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 8th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Red Deer Servus U18 Men

Oct 16 - 18, 2020
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Lowell Whittmire
Lethbridge, AB
   4  3  2  0  0  1  0  X  10  
Kinley Burton
Edmonton, AB
     0  0  0  3  1  0  2  X  6  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Lowell
Whittmire
Third:
No Photo
Zachary
Robinson
Second:
No Photo
Rhett
Whittmire
Lead:
No Photo
Aidan
Snider
Skip:
No Photo
Kinley
Burton
Third:
No Photo
Justice
Jacques
Second:
No Photo
Oliver
Burton
Lead:
No Photo
Colby
Yacey

Event Statistics

Lowell Whittmire
Games: 6  
Record: 6W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 11.19  
PA/G: 4.52  
Hammer Efficiency: 0.41  
Steal Defense: 0.11  
Force Efficiency: 0.64  
Steal Efficiency: 0.35  
Kinley Burton
Games: 6  
Record: 4W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.70  
PA/G: 7.83  
Hammer Efficiency: 0.28  
Steal Defense: 0.48  
Force Efficiency: 0.55  
Steal Efficiency: 0.43  

Curling Scores

M: SCT Moose Jaw Cash Spiel
Moose Jaw, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 30 -- 9:00pm MT
Behm Final
Howard (8)
Gedak Final
Zuravloff (8)
Wills Final
Zuravloff (6)
Deis Final
Bryden (EE)
Gamble Final
Woloschuk (7)
Kleiter Final
Knapp (8)
J: Oak Island Junior Mens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 31 -- 11:30am ET
Weagle 4th
Strang
McEachren 4th
Snow
Mosher 4th
Kavanaugh
MacIsaac 4th
Schut
: Banff U15 Junior Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Oct 31 -- 11:00am ET
Burton 5th
Fleger
Donaldson 3rd
Whitbread
Yarmuch 4th
Whittmire
Thomas 4th
Matter
J: Banff U18 Junior Mens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 31 -- 10:00am ET
Wipf 8th
Wright
Chung Final
Davies (7)
Burton Final
Perozak (7)
Kiist 8th
Cheung
J: Oak Island Junior Womens Cashspiel
Chester, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Oct 31 -- 8:30am AT
Nodding Final
Blades (7)
Shaw Final
Proulx (8)
Stevens Final
MacNutt (8)
Forsythe Final
Callaghan (8)
: Banff U18 Junior Womens Spiel
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Oct 30 -- 8:00pm MT
Jackson Final
Plett (8)
Dieckelt Final
Shannon (8)
Minshull Final
Northwood (8)
Molberg Final
Johnston (8)
M: Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Val-d, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Fri, Oct 30 -- 10:45am ET
Rocheleau Final
Giroux (8)
Holmstead Final
Duval 10  (7)
Savoie Final
Caron (6)
Charbonneau Final
Palin (7)
M: SCT Nutana Cash Spiel
Saskatoon, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 30 -- 9:15pm MT
Flasch  
Mikush  
Carss  
Tessier  
Ackerman  
Jacobson  
Korte  
Pomedli  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

Zacharias Takes Atkins Curling Classic Title

World Junior Champions Mackenzie Zacharias of Altona (Photo: Curling Canada/Melanie Johnson) won 6-3 over Darcy Robertson's Winnipeg foursome on Sunday.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑