USA Senior Women's National Championship
Curling Scores
USA Senior Women's National Championship
Feb 19 - 23, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| TC Altus Campbell, CA |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 3 | |||||
| Susan Dukes Madison, WI |
![]() |
1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
TC Altus
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.38 |
| PA/G: | 17.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.79 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Susan Dukes
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
TC Altus
Susan Dukes
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













