SWISSCURLING Championship
Curling Scores
SWISSCURLING Championship
Feb 8 - 16, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Irene Schori Limmattal, SUI |
2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 10 | |||
| Binia Feltscher Langenthal, SUI |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Irene Schori
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Binia Feltscher
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.98 |
| PA/G: | 7.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Irene Schori
Binia Feltscher
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Irene Schori | ||
| Binia Feltscher | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















