Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

SWISSCURLING Championship -- Round-Robin

Feb 8 - 16, 2020
Championship Pool
Elena Stern
Oberwallis, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
0.667  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Binia Feltscher
Langenthal, SUI
0.556  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wetzikon, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Championship Pool
Elena Stern
Oberwallis, SUI
1.000  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
0.800  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Binia Feltscher
Langenthal, SUI
0.600  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Nora Wuest
Wetzikon, SUI
0.500  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Irene Schori
Limmattal, SUI
0.333  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Corrie Huerlimann
Zug, SUI
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 
Emma Suter
Lausanne, SUI
0.167  0-0  0-0  0-0  0-0  0-0 

GP = Games Played, W = Wins; L = Losses; PCT = Winning Percentage; HMR = Record with hammer to start game; STL = Record without hammer to start game; 1-PT = Record in games decided by 1 point; EE-H = Extra end record with hammer; EE-S = Extra end record without hammer.

Sun, Feb 9, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Corrie Huerlimann Irene Schori 8-5    Final (9)
B Binia Feltscher Elena Stern 6-9    Final (10)
C Silvana Tirinzoni Nora Wuest 6-3    Final (10)
Mon, Feb 10, 20 08:00 AM
Sheet Team Team Score    End
B Nora Wuest Emma Suter 7-3    Final (9)
C Irene Schori Elena Stern 5-6    Final (10)
D Corrie Huerlimann Binia Feltscher 7-8    Final (10)
Mon, Feb 10, 20 04:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nora Wuest Elena Stern 6-7    Final (9)
C Emma Suter Binia Feltscher 2-9    Final (6)
D Irene Schori Silvana Tirinzoni 4-9    Final (7)
Tue, Feb 11, 20 09:00 AM
Sheet Team Team Score    End
A Binia Feltscher Silvana Tirinzoni 4-11    Final (8)
B Emma Suter Irene Schori 4-8    Final (9)
C Corrie Huerlimann Nora Wuest 5-6    Final (EE)
Tue, Feb 11, 20 07:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Emma Suter Corrie Huerlimann 9-6    Final (10)
B Elena Stern Silvana Tirinzoni 8-5    Final (9)
D Nora Wuest Irene Schori 8-7    Final (10)
Wed, Feb 12, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Irene Schori Binia Feltscher 10-5    Final (9)
C Elena Stern Corrie Huerlimann 8-5    Final (9)
D Silvana Tirinzoni Emma Suter 7-1    Final (6)
Wed, Feb 12, 20 08:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Elena Stern Emma Suter 5-4    Final (10)
B Silvana Tirinzoni Corrie Huerlimann 8-2    Final (7)
D Binia Feltscher Nora Wuest 9-5    Final (9)
Thu, Feb 13, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Nora Wuest Binia Feltscher 2-10    Final (8)
B Silvana Tirinzoni Elena Stern 6-8    Final (10)
Fri, Feb 14, 20 12:00 PM
Sheet Team Team Score    End
C Binia Feltscher Elena Stern 4-9    Final (9)
D Nora Wuest Silvana Tirinzoni 6-9    Final (9)
Fri, Feb 14, 20 06:00 PM
Sheet Team Team Score    End
A Elena Stern Nora Wuest 4-3    Final (9)
B Binia Feltscher Silvana Tirinzoni 7-6    Final (10)

In the event of a discrepancy the draw posted at the Event is the Official Draw.
 
 

Curling Scores

M: ATB Banff Classic
Banff, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 2:00pm MT
Koe Final
Harty (8)
M: Vaderstad Saskatchewan Super Series
Regina, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:15pm MT
Kleiter Final
Dunstone (5)
M: Curling Masters Champery
Champery, SUI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 12:30pm CET
Jungen Final
Schwaller (6)
: Red Deer Servus U18 Women
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Plett Final
Booth (8)
: Red Deer Servus U18 Men
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Oct 18 -- 1:00pm MT
Whittmire 10  Final
Burton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Dunstone Goes the Distance Winning Saskatchewan Super Series Title

Taking the route of maximum coverage, Matt Dunstone won two on Sunday, including an 8-2 win over Rylan Kleiter in the Vaderstad Saskatchewan Super Series Final.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑