Atkins Curling Supplies Classic
Curling Scores
Atkins Curling Supplies Classic
Oct 25 - 28, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Korey Dropkin Chaska, USA |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
| Steen Sigurdson , |
![]() |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korey Dropkin
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.94 |
| PA/G: | 6.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Steen Sigurdson
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.52 |
| PA/G: | 8.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Korey Dropkin
Steen Sigurdson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Korey Dropkin | ||
| Steen Sigurdson | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone (Photo: World Curling / Stephen Fisher) arrived in Utah for the 2026 LGT World Men's Curling Championship with two goals -- to win gold and to send EJ Harnden into retirement as a world champion.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















