WCT Uiseong International Curling Cup
Curling Scores
WCT Uiseong International Curling Cup
Sep 30 - Oct 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Un-Chi Gim Gyeonggido, KOR |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 8 | ||
| Min Ji Kim Chuncheon, KOR |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Un-Chi Gim
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 7.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Min Ji Kim
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.87 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.04 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Un-Chi Gim
Min Ji Kim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Un-Chi Gim | ||
| Min Ji Kim | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















