Cabot Spiel
Curling Scores
Cabot Spiel
Sep 20 - 22, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Mackenzie Glynn St. John's, NL |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | ||
| Wendy Dunne St. John's, NL |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mackenzie Glynn
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.85 |
| PA/G: | 10.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Wendy Dunne
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.89 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mackenzie Glynn
Wendy Dunne
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Mackenzie Glynn | ||
| Wendy Dunne | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













