World Curling Report

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay Final
Wilson (8)
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer Final
Wang (8)
Skrlik Final
Berlando (8)
Brown Final
Guo (7)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones Final
Stevens (7)
Thomas Final
Thompson (8)
Fournier Final
Violette (6)
Howard Final
Ouellette (6)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Park (EE)
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem Final
Howard (8)
Appelman Final
Kanda (7)
Geall Final
Ma (5)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stonewall Family Foods Junior Classic

Oct 11 - 14, 2018
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Cassandra Stobbe
Winnipeg, MB
     0  0  1  0  2  3  3  X  9  
Cheyenne Ehnes
Winnipeg, MB
   0  0  0  1  0  0  0  X  1  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Cassandra
Stobbe
Third:
No Photo
Samantha
Gevers
Second:
No Photo
Quinn
Allan
Lead:
No Photo
Hannah
Thiessen
Skip:
No Photo
Cheyenne
Ehnes
Third:
No Photo
Dayna
Lea
Second:
No Photo
Desneiges
Pruneaux
Lead:
No Photo
Sarah
Comwell

Event Statistics

Cassandra Stobbe
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.08  
PA/G: 7.92  
Hammer Efficiency: 0.17  
Steal Defense: 0.50  
Force Efficiency: 0.40  
Steal Efficiency: 0.42  
Cheyenne Ehnes
Games: 3  
Record: 1W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.36  
PA/G: 9.09  
Hammer Efficiency: 0.17  
Steal Defense: 0.47  
Force Efficiency: 0.25  
Steal Efficiency: 0.43  

Curling Scores

W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay Final
Wilson (8)
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer Final
Wang (8)
Skrlik Final
Berlando (8)
Brown Final
Guo (7)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones Final
Stevens (7)
Thomas Final
Thompson (8)
Fournier Final
Violette (6)
Howard Final
Ouellette (6)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek Final
Park (EE)
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem Final
Howard (8)
Appelman Final
Kanda (7)
Geall Final
Ma (5)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑