Stu Sells Oakville Tankard
Curling Scores
Stu Sells Oakville Tankard
Sep 3 - 7, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Val Sweeting Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Rachel Homan Ottawa, ON |
![]() |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Val Sweeting
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 5.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Rachel Homan
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 4.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Val Sweeting
Rachel Homan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Val Sweeting | ||
| Rachel Homan | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















