Colonial Square Ladies Classic
Curling Scores
Colonial Square Ladies Classic
Nov 8 - 12, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stefanie Lawton Saskatoon, SK |
0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | ||||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stefanie Lawton
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.60 |
| PA/G: | 4.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Shannon Kleibrink
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.73 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.08 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Stefanie Lawton
Shannon Kleibrink
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Stefanie Lawton | ||
| Shannon Kleibrink | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















