EJCT Thun
Curling Scores
EJCT Thun
Nov 25 - 27, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Gaetan Mancini Thun, SUI |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
| Marc Muskatewitz Fuessen, GER |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gaetan Mancini
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.59 |
| PA/G: | 9.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Marc Muskatewitz
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.86 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gaetan Mancini
Marc Muskatewitz
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















