Masters of Curling
Curling Scores
Masters of Curling
Oct 27 - Nov 1, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau PwC, SUI |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 6 | |||
| Tracy Fleury Sudbury, NONT |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Silvana Tirinzoni |
16 |
65 |
1.58 | 4.0 | 83% |
| 3: | Manuela Siegrist |
16 |
60 |
1.88 | 4.2 | 78% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
15 |
59 |
1.74 | 4.2 | 81% |
| 1: | Marlene Albrecht |
16 |
68 |
1.32 | 4.6 | 86% |
| TEAM TOTALS | 63 | 252 | 1.62 | 4.2 | 82% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Tracy Fleury |
15 |
52 |
2.06 | 3.3 | 73% |
| 3: | Crystal Webster |
16 |
43 |
1.68 | 2.7 | 55% |
| 2: | Jenna Walsh |
16 |
47 |
2.02 | 5.0 | 61% |
| 1: | Amanda Gates |
16 |
68 |
1.40 | 5.8 | 87% |
| TEAM TOTALS | 63 | 210 | 1.78 | 4.2 | 69% | |
Shot Tracker: (All DRAWS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Silvana Tirinzoni |
11 |
42 |
1.36 | 4.8 | 77% |
| 3: | Manuela Siegrist |
7 |
21 |
1.72 | 5.7 | 62% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
6 |
21 |
2.16 | 7.8 | 74% |
| 1: | Marlene Albrecht |
14 |
58 |
1.36 | 4.8 | 84% |
| TEAM TOTALS | 38 | 142 | 1.56 | 5.4 | 77% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Tracy Fleury |
10 |
31 |
1.50 | 2.7 | 64% |
| 3: | Crystal Webster |
8 |
23 |
1.76 | 3.7 | 60% |
| 2: | Jenna Walsh |
8 |
15 |
2.12 | 5.0 | 40% |
| 1: | Amanda Gates |
13 |
58 |
1.30 | 5.6 | 90% |
| TEAM TOTALS | 39 | 127 | 1.62 | 4.4 | 67% | |
Shot Tracker: (All HITS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Silvana Tirinzoni |
5 |
23 |
2.06 | 2.0 | 97% |
| 3: | Manuela Siegrist |
9 |
39 |
2.02 | 3.0 | 90% |
| 2: | Esther Neuenschwander |
9 |
38 |
1.44 | 1.9 | 86% |
| 1: | Marlene Albrecht |
2 |
10 |
1.00 | 3.3 | 100% |
| TEAM TOTALS | 25 | 110 | 1.74 | 2.4 | 91% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Tracy Fleury |
5 |
21 |
3.16 | 4.7 | 93% |
| 3: | Crystal Webster |
8 |
20 |
1.62 | 1.7 | 51% |
| 2: | Jenna Walsh |
8 |
32 |
1.90 | 5.0 | 83% |
| 1: | Amanda Gates |
3 |
10 |
1.84 | 6.7 | 70% |
| TEAM TOTALS | 24 | 83 | 2.06 | 4.0 | 73% | |
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Tracy Fleury
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 8.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
Tracy Fleury
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Silvana Tirinzoni | ||
| Tracy Fleury | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















