Saskatchewan U20 Junior Provincials
Curling Scores
Saskatchewan U20 Junior Provincials
Feb 21 - 25, 2024
|
| Draw Feb 24 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Chloe Johnston Regina, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 6 | |||
| Elizabeth Kessel Watrous, SK |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chloe Johnston
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 5.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Elizabeth Kessel
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.57 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Chloe Johnston
| Games: | 15 |
| Record: | 8W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 6.72 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Elizabeth Kessel
| Games: | 12 |
| Record: | 2W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.18 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Scoring Records - Season
Chloe Johnston
Elizabeth Kessel
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












