MCT Championships
Curling Scores
MCT Championships
Dec 12 - 14, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Ramsay Winnipeg, MB |
0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 8 | |||
| David Bohn Winnipeg, MB |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Ramsay
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.66 |
| PA/G: | 7.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
David Bohn
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.96 |
| PA/G: | 4.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scott Ramsay
David Bohn
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Scott Ramsay | ||
| David Bohn | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















