Tallinn Mens International Challenger
Curling Scores
Tallinn Mens International Challenger
Sep 28 - Oct 1, 2023
|
| Draw Sep 30 - 1:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Eduard Veltsman Tallinn, EST |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||
| Yves Stocker Zug, SUI |
1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Eduard Veltsman
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.06 |
| PA/G: | 12.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Yves Stocker
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.37 |
| PA/G: | 4.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.59 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Yves Stocker
| Games: | 83 |
| Record: | 57W - 26L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 8.99 |
| PA/G: | 6.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Eduard Veltsman
Yves Stocker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













