Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Red Deer Curling Classic
Nov 14 - 17, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brock Virtue Calgary, AB |
![]() |
6 | 0 | 0 | 1 | X | 7 | |||||
| John Stroh Medicine Hat, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brock Virtue
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 9.07 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
John Stroh
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 4.78 |
| PA/G: | 12.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brock Virtue
John Stroh
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Brock Virtue | ||
| John Stroh | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















