Karuizawa International
Curling Scores
Karuizawa International
|
| Draw Nov 30 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Soo-Hyuk Kim Gyeongbuk, KOR |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||
| Brad Gushue St. John's, NL |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 9.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 3.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.73 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
| Games: | 23 |
| Record: | 12W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.53 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
| Games: | 60 |
| Record: | 44W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 5.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 2nd End vs. Dylan Johnston (Oct 26, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 6 in 3rd End vs. Jinhan Yoo (Nov 19, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 6th End vs. Tanner Horgan (Oct 27, 2023)
> 3 in 7th End vs. Nathan Young (Oct 26, 2023)
> 3 in 5th End vs. Joel Retornaz (Oct 26, 2023)
> 3 in 4th End vs. Jongduk Park (Jun 27, 2023)
> 3 in 5th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 26, 2023)
> 3 in 8th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 24, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 8th End vs. ByeongJin Jeong (Jun 26, 2023)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Ross Whyte (Sep 24, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 3rd End vs. Rayad Husain (Nov 2, 2023)
> 3 in 8th End vs. James Craik (Sep 23, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Niklas Edin (Nov 8, 2023)
> 3 in 7th End vs. Ryan Wiebe (Sep 29, 2023)
> 3 in 7th End vs. Owen Purcell (Sep 21, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 5th End vs. Ross Whyte (Sep 24, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















