Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Nov 3 - 7, 2022
|
| Draw Nov 3 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sebastien Robillard Port Coquitlam, BC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 2 | X | 8 | ||
| Denis Sutton Victoria, BC |
1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Sebastien Robillard
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 9.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Denis Sutton
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.64 |
| PA/G: | 17.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.73 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Sebastien Robillard
| Games: | 36 |
| Record: | 16W - 20L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 7.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Denis Sutton
| Games: | 60 |
| Record: | 35W - 25L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 7.79 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Sebastien Robillard
Denis Sutton
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Glenn Howard (Oct 6, 2022)
> 4 in 5th End vs. Colton Flasch (Oct 5, 2022)
> 4 in 4th End vs. Riley Fenson (Sep 10, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 2nd End vs. Chris Cogswell (Sep 23, 2022)
> 3 in 7th End vs. Kody Hartung (Sep 1, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Karsten Sturmay (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 5 in 5th End vs. Yannick Schwaller (Sep 5, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















