Prism Flow Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Prism Flow Red Deer Curling Classic
|
| Draw Nov 20 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tabitha Peterson St. Paul, MN |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 7 | ||
| Casey Scheidegger Lethbridge, AB |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.97 |
| PA/G: | 6.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
| Games: | 82 |
| Record: | 52W - 30L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 7W - 2L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 6.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 75 |
| Record: | 45W - 30L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 6.76 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Daniela Jentsch (Oct 7, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 7th End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Seungyoun Ha (Sep 25, 2022)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 1st End vs. Stacie Curtis (Feb 21, 2023)
> 5 in 8th End vs. Selena Sturmay (Jan 21, 2023)
> 5 in 4th End vs. TBD (Nov 18, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 4th End vs. Brett Barber (Nov 11, 2022)
> 4 in 2nd End vs. Chelsea Carey (Sep 10, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Rachel Homan (Feb 23, 2023)
> 4 in 4th End vs. Rachel Homan (Jan 11, 2023)
> 4 in 8th End vs. Anna Hasselborg (Jan 10, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Kerry Galusha (Sep 22, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Kaitlyn Lawes (Apr 11, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















