Prism Flow Red Deer Curling Classic
Curling Scores
Prism Flow Red Deer Curling Classic
Nov 18 - 21, 2022
|
| Draw Nov 19 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marla Sherrer Lacombe, AB |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | X | 5 | ||
| Tabitha Peterson St. Paul, MN |
1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marla Sherrer
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Tabitha Peterson
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Marla Sherrer
| Games: | 29 |
| Record: | 11W - 18L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.78 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Tabitha Peterson
| Games: | 82 |
| Record: | 52W - 30L |
| Extra Ends: | 4W - 0L |
| One-Point Games: | 7W - 2L |
| PF/G: | 8.47 |
| PA/G: | 6.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Marla Sherrer
Tabitha Peterson
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Daniela Jentsch (Oct 7, 2022)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 7th End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Seungyoun Ha (Sep 25, 2022)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Sep 24, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Eun ji Gim (Oct 8, 2022)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















