Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Nov 3 - 7, 2022
|
| Draw Nov 5 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Jacques Edmonton, AB |
0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Colton Flasch Saskatoon , SK |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 7 | ||
Event Statistics
Ryan Jacques
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Colton Flasch
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Ryan Jacques
| Games: | 58 |
| Record: | 29W - 29L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Colton Flasch
| Games: | 58 |
| Record: | 30W - 28L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Ryan Jacques
Colton Flasch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















