Swedish Eliteserien
Curling Scores
Swedish Eliteserien
Nov 5 - Apr 24, 2022
|
| Draw Nov 5 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anders Kraupp Danderyd, SWE |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Axel Landelius Mjolby, SWE |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anders Kraupp
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.21 |
| PA/G: | 9.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Axel Landelius
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Anders Kraupp
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.21 |
| PA/G: | 9.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Axel Landelius
| Games: | 26 |
| Record: | 12W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.41 |
| PA/G: | 7.46 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Anders Kraupp
Axel Landelius
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













