Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Oct 14 - 18, 2021
|
| Draw Oct 14 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jim Cotter Vernon, BC |
![]() |
2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | ||
| Sean Geall New Westminster, BC |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jim Cotter
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Sean Geall
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 14.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jim Cotter
Sean Geall
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















