Nufloors Penticton Curling Classic
Curling Scores
Nufloors Penticton Curling Classic
Oct 14 - 18, 2021
|
| Draw Oct 16 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jason Camm Navan, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 | ||
| Jonathan Beuk Kingston, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jason Camm
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.15 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Jonathan Beuk
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.27 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jason Camm
Jonathan Beuk
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















