Olympic Qualification Event
Curling Scores
Olympic Qualification Event
Dec 11 - 18, 2021
|
| Draw Dec 11 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Germany Totzek, S |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | |||
| Japan Matsumura, Y |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
Event Statistics
Germany
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 4.71 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Japan
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Germany
| Games: | 83 |
| Record: | 43W - 40L |
| Extra Ends: | 2W - 2L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 7.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Japan
| Games: | 54 |
| Record: | 35W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Germany
Japan
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















