Raymond James Kelowna Double Cash
Curling Scores
Raymond James Kelowna Double Cash
Nov 6 - 8, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steve Laycock Vernon, BC |
![]() |
4 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 9 | ||||
| Sebastien Robillard Maple Ridge, BC |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Steve Laycock
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Sebastien Robillard
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.43 |
| PA/G: | 9.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steve Laycock
Sebastien Robillard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Steve Laycock | ||
| Sebastien Robillard | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















