New Holland Canadian Junior Womens Championship
Curling Scores
New Holland Canadian Junior Womens Championship
Jan 18 - 26, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Saskatchewan Thevenot, A |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 9 | |||
| Alberta Marks, A |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Saskatchewan
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 8.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Alberta
| Games: | 14 |
| Record: | 9W - 5L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 5.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Saskatchewan
Alberta
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















