Boost National
Curling Scores
Boost National
Nov 14 - 19, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Binia Feltscher Flims, SUI |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 5 | |||
| Bingyu Wang Harbin, CHN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Binia Feltscher |
16 |
61 |
2.28 | 7.3 | 81% |
| 3: | Irene Schori |
16 |
63 |
2.00 | 6.9 | 83% |
| 2: | Franziska Kaufmann |
16 |
59 |
1.72 | 5.4 | 76% |
| 1: | Carole Howald |
16 |
68 |
1.62 | 5.4 | 88% |
| TEAM TOTALS | 64 | 251 | 1.90 | 6.3 | 82% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Bingyu Wang |
16 |
56 |
1.68 | 6.7 | 72% |
| 3: | Yan Zhou |
16 |
59 |
2.06 | 6.5 | 77% |
| 2: | Jinli Liu |
16 |
61 |
1.78 | 7.7 | 79% |
| 1: | Jingyi Ma |
16 |
71 |
1.62 | 7.1 | 91% |
| TEAM TOTALS | 64 | 247 | 1.78 | 7.0 | 80% | |
Shot Tracker: (All DRAWS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Binia Feltscher |
6 |
24 |
2.34 | 8.3 | 85% |
| 3: | Irene Schori |
6 |
26 |
2.34 | 5.0 | 93% |
| 2: | Franziska Kaufmann |
8 |
29 |
1.76 | 6.7 | 75% |
| 1: | Carole Howald |
14 |
58 |
1.64 | 5.0 | 85% |
| TEAM TOTALS | 34 | 137 | 1.92 | 6.0 | 84% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Bingyu Wang |
6 |
24 |
1.50 | 7.8 | 82% |
| 3: | Yan Zhou |
5 |
22 |
2.20 | 7.3 | 93% |
| 2: | Jinli Liu |
6 |
21 |
1.84 | 8.9 | 73% |
| 1: | Jingyi Ma |
12 |
51 |
1.66 | 6.7 | 88% |
| TEAM TOTALS | 29 | 118 | 1.76 | 7.5 | 84% | |
Shot Tracker: (All HITS, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Binia Feltscher |
10 |
37 |
2.26 | 6.7 | 79% |
| 3: | Irene Schori |
10 |
37 |
1.80 | 8.0 | 77% |
| 2: | Franziska Kaufmann |
8 |
30 |
1.68 | 4.2 | 77% |
| 1: | Carole Howald |
2 |
10 |
1.50 | 8.3 | 100% |
| TEAM TOTALS | 30 | 114 | 1.90 | 6.6 | 79% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Bingyu Wang |
10 |
32 |
1.78 | 6.0 | 66% |
| 3: | Yan Zhou |
11 |
37 |
1.98 | 6.1 | 70% |
| 2: | Jinli Liu |
10 |
40 |
1.76 | 7.0 | 83% |
| 1: | Jingyi Ma |
4 |
20 |
1.50 | 8.3 | 100% |
| TEAM TOTALS | 35 | 129 | 1.80 | 6.6 | 76% | |
Event Statistics
Binia Feltscher
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Bingyu Wang
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 7.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Binia Feltscher
Bingyu Wang
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















