Curling Stadium North Bay Doubles
Curling Scores
Curling Stadium North Bay Doubles
Feb 2 - 4, 2024
|
| Draw Feb 3 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Patterson/Miller North Bay, NONT |
![]() |
4 | 5 | 0 | 5 | 2 | 0 | X | 16 | |||
| Gilchrist/Periard North Bay, NONT |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | X | 5 | ||||
Event Statistics
Patterson/Miller
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 8.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Gilchrist/Periard
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.00 |
| PA/G: | 22.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Patterson/Miller
| Games: | 57 |
| Record: | 40W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 5W - 0L |
| PF/G: | 10.38 |
| PA/G: | 7.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Gilchrist/Periard
| Games: | 17 |
| Record: | 3W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.45 |
| PA/G: | 12.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Scoring Records - Season
Patterson/Miller
Gilchrist/Periard
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












