Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Curling Scores
Grand Prix Bern Inter Curling Challenge
Oct 29 - 31, 2021
|
| Draw Nov 3 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| James Craik Stirling, SCO |
![]() |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 5 | ||
| Andrin Schnider Schauffhausen, SUI |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
James Craik
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.50 |
| PA/G: | 6.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.62 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Andrin Schnider
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.55 |
| PA/G: | 6.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
James Craik
Andrin Schnider
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















