Hokkaido Curling Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hokkaido Curling Championships
Feb 17 - 22, 2026
|
| Draw Feb 18 - 1:40 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kotoka Segawa Sapporo, JPN |
![]() |
0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 4 | X | 10 | |||
| Hatsuna Kasahara Minamifurano, JPN |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kotoka Segawa
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.89 |
| PA/G: | 4.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Hatsuna Kasahara
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 11.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kotoka Segawa
Hatsuna Kasahara
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Wed, Feb 18 -- 1:40am ET | |||
| Segawa | 10 | Final | |
| Kasahara | 3 | (6) | |
| Sasaki | 5 | Final | |
| Matsuda | 8 | (8) | |
| Kawamura | 6 | Final | |
| Konno | 7 | (8) | |
| Aizawa | 5 | Final | |
| Awaji | 4 | (8) | |
| Segawa | 10 | Final | |
| Kasahara | 3 | (6) | |
| Sasaki | 5 | Final | |
| Matsuda | 8 | (8) | |
| Kawamura | 6 | Final | |
| Konno | 7 | (8) | |
| Aizawa | 5 | Final | |
| Awaji | 4 | (8) |
| Segawa | 10 | Final | |
| Kasahara | 3 | (6) | |
| Sasaki | 5 | Final | |
| Matsuda | 8 | (8) | |
| Kawamura | 6 | Final | |
| Konno | 7 | (8) | |
| Aizawa | 5 | Final | |
| Awaji | 4 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












