World Senior Curling Championships
Curling Scores
World Senior Curling Championships
Apr 25 - May 2, 2026
|
| Draw May 2 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scotland Brewster, T |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | |||
| Canada Korte, B |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | ![]() | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scotland
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.38 |
| PA/G: | 3.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Canada
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.85 |
| PA/G: | 4.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.77 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Scotland
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sat, May 2 -- 9:00am CET | |||
| USA (Farbelow) | 7 | 8th | |
| SUI (Schwaller) | 5 | ||
| SCO (Brewster) | 5 | 8th | |
| CAN (Korte) | 5 | ||
| USA (Farbelow) | 7 | 8th | |
| SUI (Schwaller) | 5 | ||
| SCO (Brewster) | 5 | 8th | |
| CAN (Korte) | 5 |
| USA (Farbelow) | 7 | 8th | |
| SUI (Schwaller) | 5 | ||
| SCO (Brewster) | 5 | 8th | |
| CAN (Korte) | 5 |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















