WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
WCT Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2
Apr 2 - 5, 2026
|
| Draw Apr 4 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jensen/Qvist Hvidovre, DEN |
![]() |
2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 9 | |||
| Yakymets/Stasiuk Kyiv, UKR |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
Event Statistics
Jensen/Qvist
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.10 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.69 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Yakymets/Stasiuk
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 8.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jensen/Qvist
Yakymets/Stasiuk
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sat, Apr 4 -- 2:30pm EET | |||
| Herm/Pasi | 4 | Final | |
| Regz/Regz | 7 | (8) ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
|
| Herm/Pasi | 4 | Final | |
| Regz/Regz | 7 | (8) ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
| Herm/Pasi | 4 | Final | |
| Regz/Regz | 7 | (8) ![]() |
|
| Jens/Qvis | 9 | Final | |
| Yaky/Stas | 3 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












