O'Connor Electric Mixed Doubles Provincial Championships
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
O'Connor Electric Mixed Doubles Provincial Championships
Feb 5 - 8, 2026
|
| Draw Feb 8 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brunton/Horgan Ottawa, ON |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 10 | ||
| Kidd/Kidd Ennismore, ON |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brunton/Horgan
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.73 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Kidd/Kidd
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.91 |
| PA/G: | 8.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Brunton/Horgan
| Games: | 61 |
| Record: | 37W - 24L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.21 |
| PA/G: | 8.01 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Kidd/Kidd
| Games: | 49 |
| Record: | 34W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.24 |
| PA/G: | 6.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Brunton/Horgan
Kidd/Kidd
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Feb 8 -- 9:00am ET | |||
| Crai/Crai | 8 | Final | |
| Ford/Camp | 9 | (8) ![]() |
|
| Brun/Horg | 10 | Final | |
| Kidd/Kidd | 7 | (8) | |
| Mass/Mass | 8 | Final | |
| Nath/Nath | 7 | (EE) | |
| Wils/Dow | 5 | Final | |
| Mall/Jack | 6 | (8) | |
| Crai/Crai | 8 | Final | |
| Ford/Camp | 9 | (8) ![]() |
|
| Brun/Horg | 10 | Final | |
| Kidd/Kidd | 7 | (8) | |
| Mass/Mass | 8 | Final | |
| Nath/Nath | 7 | (EE) | |
| Wils/Dow | 5 | Final | |
| Mall/Jack | 6 | (8) |
| Crai/Crai | 8 | Final | |
| Ford/Camp | 9 | (8) ![]() |
|
| Brun/Horg | 10 | Final | |
| Kidd/Kidd | 7 | (8) | |
| Mass/Mass | 8 | Final | |
| Nath/Nath | 7 | (EE) | |
| Wils/Dow | 5 | Final | |
| Mall/Jack | 6 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















