CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Curling Scores
CYCA Ray Kingsmith Memorial Bonspiel
Feb 6 - 8, 2026
|
| Draw Feb 7 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Reese Morison Airdrie, AB |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Callie Padget Okotoks, AB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Reese Morison
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.45 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Callie Padget
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Reese Morison
Callie Padget
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Sat, Feb 7 -- 8:00pm MT | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Power |
10 |
Final |
Lefebvre |
9 |
(EE) |
Melville |
3 |
Final |
Guglielmin |
10 |
(7) |
Morison |
4 |
Final |
Padget |
5 |
(8) |
Abbs |
7 |
Final |
Lilienskold |
2 |
(6) |
| |||||||||||
| Power | 10 | Final | |
| Lefebvre | 9 | (EE) | |
| Melville | 3 | Final | |
| Guglielmin | 10 | (7) | |
| Morison | 4 | Final | |
| Padget | 5 | (8) | |
| Abbs | 7 | Final | |
| Lilienskold | 2 | (6) |
| Power | 10 | Final | |
| Lefebvre | 9 | (EE) | |
| Melville | 3 | Final | |
| Guglielmin | 10 | (7) | |
| Morison | 4 | Final | |
| Padget | 5 | (8) | |
| Abbs | 7 | Final | |
| Lilienskold | 2 | (6) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












