Winter Olympics - Mixed Doubles
Curling Scores
Winter Olympics - Mixed Doubles
Feb 4 - 10, 2026
|
| Draw Feb 9 - 12:05 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dodds/Mouat Stirling, GBR |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | ||
| Wrana/Wrana Sundbyberg, SWE |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | X | 9 | |||
Event Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.15 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Wrana/Wrana
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.63 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Dodds/Mouat
| Games: | 13 |
| Record: | 11W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.10 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Wrana/Wrana
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.31 |
| PA/G: | 7.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Dodds/Mouat
Wrana/Wrana
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Mon, Feb 9 -- 6:05pm CET | |||
| Dodd/Moua | 3 | Final | |
| Wran/Wran | 9 | (7) ![]() |
|
| Cons/Mosa | 8 | Final | |
| Thie/Drop | 9 | (8) ![]() |
|
| Dodd/Moua | 3 | Final | |
| Wran/Wran | 9 | (7) ![]() |
|
| Cons/Mosa | 8 | Final | |
| Thie/Drop | 9 | (8) ![]() |
| Dodd/Moua | 3 | Final | |
| Wran/Wran | 9 | (7) ![]() |
|
| Cons/Mosa | 8 | Final | |
| Thie/Drop | 9 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















