Curling Ontario Men's Open Qualifier
Curling Scores
Curling Ontario Men's Open Qualifier
Dec 12 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Brent Ross Harriston, ON |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 7 | |||||
| Scott Bailey Toronto, ON |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brent Ross
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 8.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scott Bailey
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brent Ross
Scott Bailey
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 2 -- Fri, Dec 12 -- 8:00pm ET | |||
| Mayville | 7 | Final | |
| Ferris | 6 | (8) | |
| Ross | 7 | Final | |
| Bailey | 5 | (7) | |
| MacTavish | 6 | Final | |
| MacDougall | 5 | (7) | |
| Rooney | 6 | Final | |
| Brownson | 1 | (5) | |
| Mayville | 7 | Final | |
| Ferris | 6 | (8) | |
| Ross | 7 | Final | |
| Bailey | 5 | (7) | |
| MacTavish | 6 | Final | |
| MacDougall | 5 | (7) | |
| Rooney | 6 | Final | |
| Brownson | 1 | (5) |
| Mayville | 7 | Final | |
| Ferris | 6 | (8) | |
| Ross | 7 | Final | |
| Bailey | 5 | (7) | |
| MacTavish | 6 | Final | |
| MacDougall | 5 | (7) | |
| Rooney | 6 | Final | |
| Brownson | 1 | (5) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















