Newfoundland & Labrador Women's Provincial
Curling Scores
Newfoundland & Labrador Women's Provincial
Jan 2 - 5, 2026
|
| Draw Jan 6 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sarah Boland St. John's, NL |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Mackenzie Mitchell St. John's, NL |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | |||
Event Statistics
Sarah Boland
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.44 |
| PA/G: | 4.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Mackenzie Mitchell
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.91 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sarah Boland
Mackenzie Mitchell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















