New Year Curling in Miyota 2026
Curling Scores
New Year Curling in Miyota 2026
Dec 29 - Jan 1, 2026
|
| Draw Dec 31 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Yumi Suzuki Tokyo, JPN |
2 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7 | |||
| SC Karuizawa Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 5 | |||
Event Statistics
Yumi Suzuki
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.94 |
| PA/G: | 7.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
SC Karuizawa
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.10 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Season Statistics
SC Karuizawa
| Games: | 69 |
| Record: | 43W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.16 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Yumi Suzuki
SC Karuizawa
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 6 -- Wed, Dec 31 -- 3:30am ET | |||
| Suzuki | 7 | Final | |
| SC Karuizawa | 5 | (8) ![]() |
|
| Tsuchiya | 4 | Final | |
| Kubeskova | 2 | (7) ![]() |
|
| Suzuki | 7 | Final | |
| SC Karuizawa | 5 | (8) ![]() |
|
| Tsuchiya | 4 | Final | |
| Kubeskova | 2 | (7) ![]() |
| Suzuki | 7 | Final | |
| SC Karuizawa | 5 | (8) ![]() |
|
| Tsuchiya | 4 | Final | |
| Kubeskova | 2 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















