RBC Dominion Securities Western Showdown
Curling Scores
RBC Dominion Securities Western Showdown
Dec 11 - 14, 2025
|
| Draw Dec 12 - 6:45 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Silvana Tirinzoni Aarau, SUI |
0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | |||
| Jolene Campbell Regina, SK |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | ||
Event Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.36 |
| PA/G: | 4.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Jolene Campbell
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.39 |
| PA/G: | 10.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Silvana Tirinzoni
| Games: | 74 |
| Record: | 65W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.34 |
| PA/G: | 4.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Jolene Campbell
| Games: | 46 |
| Record: | 31W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.27 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
Silvana Tirinzoni
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 1st End vs. Julia Markle (Oct 2, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 8th End vs. Amanda Sluchinski (Oct 11, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Satsuki Fujisawa (Nov 15, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Rachel Homan (Oct 19, 2025)
Jolene Campbell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 10 -- Fri, Dec 12 -- 5:45pm CT | |||
| Kitazawa | 4 | Final | |
| MacMillan | 5 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 6 | Final | |
| Campbell | 4 | (8) ![]() |
|
| Kitazawa | 4 | Final | |
| MacMillan | 5 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 6 | Final | |
| Campbell | 4 | (8) ![]() |
| Kitazawa | 4 | Final | |
| MacMillan | 5 | (8) ![]() |
|
| Tirinzoni | 6 | Final | |
| Campbell | 4 | (8) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
February 27, 2026
Manitoba's Kate Cameron (Photo: Curling Canada) announced on Monday that the team will look different for the new Olympic quadrennial.
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
-
February 20, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















