Take-Out Trophy
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Take-Out Trophy
Dec 5 - 7, 2025
|
| Draw Dec 6 - 8:15 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pauline Jeanneret Besancon, FRA |
![]() |
0 | 1 | 0 | ![]() | 1 | ||||||
| Moa Dryburgh Sundbyberg, SWE |
0 | 0 | 2 | 2 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pauline Jeanneret
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.68 |
| PA/G: | 15.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Moa Dryburgh
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Pauline Jeanneret
| Games: | 26 |
| Record: | 13W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.01 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Moa Dryburgh
| Games: | 54 |
| Record: | 32W - 22L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 6.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Pauline Jeanneret
Moa Dryburgh
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Site Menu:
| Draw: 9 -- Sat, Dec 6 -- 2:00pm CET | |||
| Jerger | 4 | Final | |
| Heinimann | 8 | (8) | |
| Schwaller | 3 | Final | |
| Blackham | 6 | (7) | |
| Jeanneret | 1 | 4th | |
| Dryburgh | 2 | ||
| Huerlimann | 7 | Final | |
| Baertschiger | 8 | (8) | |
| Jerger | 4 | Final | |
| Heinimann | 8 | (8) | |
| Schwaller | 3 | Final | |
| Blackham | 6 | (7) | |
| Jeanneret | 1 | 4th | |
| Dryburgh | 2 | ||
| Huerlimann | 7 | Final | |
| Baertschiger | 8 | (8) |
| Jerger | 4 | Final | |
| Heinimann | 8 | (8) | |
| Schwaller | 3 | Final | |
| Blackham | 6 | (7) | |
| Jeanneret | 1 | 4th | |
| Dryburgh | 2 | ||
| Huerlimann | 7 | Final | |
| Baertschiger | 8 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















