Moose Jaw SaskTour Spiel
Curling Scores
|
|||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||
Moose Jaw SaskTour Spiel
Nov 28 - 30, 2025
|
| Draw Nov 30 - 10:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shane Vollman Moose Jaw, SK |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | |||||
| Garret Fedak Regina, SK |
![]() |
1 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 7 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shane Vollman
| Games: | -13 |
| Record: | -15W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.02 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 1.41 |
| Steal Defense: | -0.08 |
| Force Efficiency: | -0.30 |
| Steal Efficiency: | 0.77 |
Garret Fedak
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.06 |
| PA/G: | 6.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Shane Vollman
| Games: | 32 |
| Record: | 12W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.39 |
| PA/G: | 7.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Garret Fedak
| Games: | 49 |
| Record: | 29W - 20L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.31 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Shane Vollman
Garret Fedak
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||
| Draw: QF -- Sun, Nov 30 -- 9:30am CT | |||
| Knapp | 7 | Final | |
| Bryden | 3 | (8) | |
| Heistad | 4 | Final | |
| deConinck Smith | 2 | (8) | |
| Vollman | 1 | Final | |
| Fedak | 7 | (5) | |
| Moser | 3 | Final | |
| Ackerman | 6 | (7) | |
| Knapp | 7 | Final | |
| Bryden | 3 | (8) | |
| Heistad | 4 | Final | |
| deConinck Smith | 2 | (8) | |
| Vollman | 1 | Final | |
| Fedak | 7 | (5) | |
| Moser | 3 | Final | |
| Ackerman | 6 | (7) |
| Knapp | 7 | Final | |
| Bryden | 3 | (8) | |
| Heistad | 4 | Final | |
| deConinck Smith | 2 | (8) | |
| Vollman | 1 | Final | |
| Fedak | 7 | (5) | |
| Moser | 3 | Final | |
| Ackerman | 6 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















