HearingLife Canadian Open Tier 2
Curling Scores
HearingLife Canadian Open Tier 2
Dec 16 - 21, 2025
|
| Draw Dec 16 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lukas Klima Prague, CZE |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 5 | ||
| Giacomo Colli Trentino, ITA |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 8 | |||
Event Statistics
Lukas Klima
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.65 |
| PA/G: | 7.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.06 |
Giacomo Colli
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Lukas Klima
| Games: | 72 |
| Record: | 36W - 36L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Giacomo Colli
| Games: | 42 |
| Record: | 21W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 7.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Lukas Klima
Giacomo Colli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














