Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stu Sells Living Waters Collingwood Classic
Nov 20 - 23, 2025
|
| Draw Nov 21 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Emma Artichuk Waterloo, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | |||
| Hailey Armstrong Whitby, ON |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Emma Artichuk
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.56 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Hailey Armstrong
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.45 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Emma Artichuk
| Games: | 54 |
| Record: | 25W - 29L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.41 |
| PA/G: | 6.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Hailey Armstrong
| Games: | 63 |
| Record: | 38W - 25L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.97 |
| PA/G: | 6.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Emma Artichuk
Hailey Armstrong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 3 -- Fri, Nov 21 -- 9:00am ET | |||
| Rozon | 10 | Final | |
| Corrado | 1 | (5) | |
| Artichuk | 3 | Final | |
| Armstrong | 5 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Principi | 7 | (8) | |
| Scharf | 5 | Final | |
| Howard | 8 | (8) | |
| Rozon | 10 | Final | |
| Corrado | 1 | (5) | |
| Artichuk | 3 | Final | |
| Armstrong | 5 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Principi | 7 | (8) | |
| Scharf | 5 | Final | |
| Howard | 8 | (8) |
| Rozon | 10 | Final | |
| Corrado | 1 | (5) | |
| Artichuk | 3 | Final | |
| Armstrong | 5 | (8) | |
| Inglis | 4 | Final | |
| Principi | 7 | (8) | |
| Scharf | 5 | Final | |
| Howard | 8 | (8) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















