Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 6 - 8:45 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Dilsat Yildiz Erzurum, TUR |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | |||
| Moa Dryburgh Sundbyberg, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 3 | 7 | ||
Event Statistics
Dilsat Yildiz
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.84 |
| PA/G: | 6.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Moa Dryburgh
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Dilsat Yildiz
| Games: | 58 |
| Record: | 32W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Moa Dryburgh
| Games: | 43 |
| Record: | 24W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.59 |
| PA/G: | 6.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Dilsat Yildiz
Moa Dryburgh
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 1 -- Thu, Nov 6 -- 3:45pm EET | |||
| Yildiz | 6 | Final | |
| Dryburgh | 7 | (8) ![]() |
|
| Blackham | 5 | Final | |
| Farkova | 6 | (EE) ![]() |
|
| Baertschiger | 4 | Final | |
| Mariani | 2 | (7) ![]() |
|
| Yildiz | 6 | Final | |
| Dryburgh | 7 | (8) ![]() |
|
| Blackham | 5 | Final | |
| Farkova | 6 | (EE) ![]() |
|
| Baertschiger | 4 | Final | |
| Mariani | 2 | (7) ![]() |
| Yildiz | 6 | Final | |
| Dryburgh | 7 | (8) ![]() |
|
| Blackham | 5 | Final | |
| Farkova | 6 | (EE) ![]() |
|
| Baertschiger | 4 | Final | |
| Mariani | 2 | (7) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















