Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Eldorado Gold Quebec
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec/Eldorado Gold Quebec
Oct 30 - Nov 2, 2025
|
| Draw Nov 2 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Francois Roberge Levis, QC |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
| Pierre-Luc Morissette Québec, QC |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Francois Roberge
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.19 |
| PA/G: | 5.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.49 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 41 |
| Record: | 22W - 19L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.99 |
| PA/G: | 7.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Francois Roberge
Pierre-Luc Morissette
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: QF -- Sun, Nov 2 -- 8:30am ET | |||
| Roberge | 5 | Final | |
| Morissette | 6 | (8) | |
| Gibeau | 3 | Final | |
| Doyon | 5 | (8) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Gravel | 8 | (EE) | |
| Lavoie | 3 | Final | |
| Dicaire | 4 | (EE) | |
| Roberge | 5 | Final | |
| Morissette | 6 | (8) | |
| Gibeau | 3 | Final | |
| Doyon | 5 | (8) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Gravel | 8 | (EE) | |
| Lavoie | 3 | Final | |
| Dicaire | 4 | (EE) |
| Roberge | 5 | Final | |
| Morissette | 6 | (8) | |
| Gibeau | 3 | Final | |
| Doyon | 5 | (8) | |
| Gagnon | 7 | Final | |
| Gravel | 8 | (EE) | |
| Lavoie | 3 | Final | |
| Dicaire | 4 | (EE) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















