Delta Hotels by Marriott Fredericton Doubles Cashspiel
Curling Scores
Delta Hotels by Marriott Fredericton Doubles Cashspiel
Oct 17 - 19, 2025
|
| Draw Oct 19 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tracy/Riggs Oromocto, NB |
0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | |||
| Forsythe/Stewart Fredericton, NB |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tracy/Riggs
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 9.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Forsythe/Stewart
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.51 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Tracy/Riggs
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.88 |
| PA/G: | 8.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.34 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Forsythe/Stewart
| Games: | 16 |
| Record: | 10W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.73 |
| PA/G: | 7.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Scoring Records - Season
Tracy/Riggs
Forsythe/Stewart
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: SF -- Sun, Oct 19 -- 12:00pm AT | |||
| Trac/Rigg | 8 | Final | |
| Fors/Stew | 6 | (8) | |
| Cart/Sall | 3 | Final | |
| Adam/Robi | 7 | (7) | |
| Trac/Rigg | 8 | Final | |
| Fors/Stew | 6 | (8) | |
| Cart/Sall | 3 | Final | |
| Adam/Robi | 7 | (7) |
| Trac/Rigg | 8 | Final | |
| Fors/Stew | 6 | (8) | |
| Cart/Sall | 3 | Final | |
| Adam/Robi | 7 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













