Beaumont Boston Pizza U18 Womens Spiel
Curling Scores
Beaumont Boston Pizza U18 Womens Spiel
Sep 26 - 28, 2025
|
| Draw Sep 28 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Alexa Greenhough Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||
| Alena Yurko Sherwood Park, AB |
![]() |
1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 7 | |||
Event Statistics
Alexa Greenhough
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.95 |
| PA/G: | 5.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Alena Yurko
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.35 |
| PA/G: | 4.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.60 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alexa Greenhough
Alena Yurko
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: CF -- Sun, Sep 28 -- 2:00pm MT | |||
| Greenhough | 2 | Final | |
| Yurko | 7 | (6) ![]() |
|
| Greenhough | 2 | Final | |
| Yurko | 7 | (6) ![]() |
| Greenhough | 2 | Final | |
| Yurko | 7 | (6) ![]() |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














