Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 12 - 14, 2025
|
| Draw Sep 12 - 1:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Mariani Cortina d'Ampezzo, ITA |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||
| Dilsat Yildiz Erzurum, TUR |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mariani
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Dilsat Yildiz
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.74 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Mariani
| Games: | 25 |
| Record: | 10W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 7.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Dilsat Yildiz
| Games: | 58 |
| Record: | 32W - 26L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Mariani
Dilsat Yildiz
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Fri, Sep 12 -- 7:30pm CET | |||
| Turmann | 1 | Final | |
| Tirinzoni | 8 | (6) | |
| Pfluegler | 3 | Final | |
| Mueller | 6 | (7) ![]() |
|
| Schwaller | 3 | Final | |
| Roervik | 7 | (7) | |
| Zardini Lacedelli | 2 | Final | |
| Yildiz | 5 | (7) | |
| Turmann | 1 | Final | |
| Tirinzoni | 8 | (6) | |
| Pfluegler | 3 | Final | |
| Mueller | 6 | (7) ![]() |
|
| Schwaller | 3 | Final | |
| Roervik | 7 | (7) | |
| Zardini Lacedelli | 2 | Final | |
| Yildiz | 5 | (7) |
| Turmann | 1 | Final | |
| Tirinzoni | 8 | (6) | |
| Pfluegler | 3 | Final | |
| Mueller | 6 | (7) ![]() |
|
| Schwaller | 3 | Final | |
| Roervik | 7 | (7) | |
| Zardini Lacedelli | 2 | Final | |
| Yildiz | 5 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















