Oslo Cup
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Oslo Cup
Aug 28 - 31, 2025
|
| Draw Aug 28 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| James Craik Forfar, SCO |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Orrin Carson Dumfries, SCO |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
James Craik
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.48 |
| PA/G: | 9.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Orrin Carson
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.66 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
James Craik
| Games: | 23 |
| Record: | 9W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.71 |
| PA/G: | 7.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Orrin Carson
| Games: | 51 |
| Record: | 31W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Scoring Records - Season
James Craik
Orrin Carson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Draw: 4 -- Thu, Aug 28 -- 8:30pm CET | |||
| Nyman | 9 | Final | |
| Svorkmo-Lundberg | 2 | (6) | |
| Schmidt | 2 | Final | |
| Stocker | 4 | (8) | |
| Bryce | 8 | Final | |
| Ramsfjell | 4 | (8) | |
| Klima | 2 | Final | |
| Team Shuster | 3 | (8) | |
| Craik | 1 | Final | |
| Carson | 6 | (6) | |
| Genner | 8 | Final | |
| Landelius | 4 | (7) | |
| Nyman | 9 | Final | |
| Svorkmo-Lundberg | 2 | (6) | |
| Schmidt | 2 | Final | |
| Stocker | 4 | (8) | |
| Bryce | 8 | Final | |
| Ramsfjell | 4 | (8) | |
| Klima | 2 | Final | |
| Team Shuster | 3 | (8) | |
| Craik | 1 | Final | |
| Carson | 6 | (6) | |
| Genner | 8 | Final | |
| Landelius | 4 | (7) |
| Nyman | 9 | Final | |
| Svorkmo-Lundberg | 2 | (6) | |
| Schmidt | 2 | Final | |
| Stocker | 4 | (8) | |
| Bryce | 8 | Final | |
| Ramsfjell | 4 | (8) | |
| Klima | 2 | Final | |
| Team Shuster | 3 | (8) | |
| Craik | 1 | Final | |
| Carson | 6 | (6) | |
| Genner | 8 | Final | |
| Landelius | 4 | (7) |
| <<< Previous | | | Next >>> |
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












